Sügelevad/tundlikud rinnanibud 22.12.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on paar kuud juba vahelduva eduga ( kord on kord ei ole ) rinnanibud tundlikud/valulikud ja sügelevad ( mitte kuidagi piinavalt aga samas kohati häirib ) . Ma ei seostaks seda menstruatsiooni algusperioodiga , pigem just algab see nädal + peale mentruatsiooni . Mingit eritist ja välist muutust ei ole . Tarvitan beebipille Yarina . Günekoloogi aega hetkel ootan aga kas on ka muid põhjuseid kui google antud tulemused rasedus või rinnavähk ? Tahaks ikka jõulud rahus veeta :) Üleüldiselt olen ma atoopilise nahaga ning kõikvõimalike allergiliste löövetega , kas tegemist võiks olla allergilise reaktsiooniga ? Seenega ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rinnanibude tundlikkus/ vaulikkus ja sügelus võib olla seotud nii hormonaalsete muutustega kui ka erinevate nahaprobleemidega ( allergiline või põletikuline nahahaigus). Kindlasti pole sellised kaebused seotud rinna halvaloomuliste muutustega. Ka stressirohkem periood võimendab selliste hormonaalsete mõjutuste teket. Kuna märkasite muutust just peale menstruatsiooni, siis on suure tõenäosusega seos hormonaalsete muuutustega ja sellisel juhul võib abi olla pillide Yarina ( 21/7) vahetamisest YAZ pillide ( 24/4) vastu. Sügeluse leevendamiseks soovitan kasutada Bepanthen anti exem kreemi.