Menstruatsiooni hilinemine 13.05.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

20. veebruaril lasin eemaldada Nexplanoni seoses liiga suure ja kiire kaalutõusuga (pooleteise aastaga lisandus 20kg). Kolm päeva pärast eemaldamist eritus tupest natukene veresegust eritist, kuid nüüseks on sellest möödas juba peaaegu kolm kuud ning menstruatsiooni pole endiselt alanud. Olen teinud mitmeid rasedusteste- kõik on negatiivsed olnud. Hetkel kasutame elukaaslasega kondoome. Nüüd viimased kolm päeva on rinnanibud olnud tundlikud, kuid seda millegagi seostada ei oska, sest rasedustest näitab negatiivset tulemust ning puuduliku tsükli tõttu ei oska ma ka ennustada midagi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Peale Nexplanoni eemaldamist tsükkel taastub tavaliselt 1 kuu jooksul, kuid see võib aega ka kauem. Tõenäosus, et tsükli taastumine võtab aega pikemalt on suurem siis, kui menstruatsioonid on olnud varem ebaregulaarsed. Tõenäoliselt algab menstruatsioon maikuu jooksul. Kui rasedustestid on negatiivsed, siis on rasedus välistatud. Kasutage praegu alati kondoomi. Soovitan lisaks võtta kuningakepiõli ( 1 kapsel päevas). Kui maikuu jooksul pole menstruatsioon taastunud, siis pöörduge naistearsti poole.