Väga suur rindade sügelus, 32. rasedusnädalal 23.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen raseduse 32. nädalani jõudnud. Rinnad ja rinnanibud sügelevad kohutavalt, olen juba täitsa katki kõik kratsinud, vahel ka öösel ärkan selletõttu üles, et sügelevad. Maadlen muidugi terve raseduse ka kandidoosiga, millest pole siiamaani (vaatamata retseptiravi kuurile) üle saanud. Üleüldiselt olen samuti terve elu ennast süganud ja olnud ülikuiva nahaga. Eelmine kuu tegi ämmaemand seetõttu mulle maksaproovid, mis olid korras. Mul on juba viies rasedus, iga raseduse ajal on vist natuke sügelenud, aga sellist hullumaja pole olnud. Kas peaksin muretsema- äkki on rindadega midagi või hoopis uusi maksaproove küsima või millest selline asi olla võib?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rindade sügelust soodustavad hormonaalsed muutused raseduse ajal. Kui esineb sügelus keha erinevates piirkondades, eelkõige kõhul, siis võib olla tegemist intrahepaatilise kolestaasiga ja seetõttu on Teile ka tehtud analüüüsid maksa funktsiooni hindamiseks. Maksanäitajaid soovitan kindlasti korrata. Rinnanibudele soovitan määrida sügelust ja ärritust leevendavat salvi. Retsepti salvile saab teha naistearst või perearst. Käsimüügis on olemas Bepanthen anti-exem kreem ja suukaudne preparaat Claritine, mida võib raseduse ajal kasutada ja mis kiiresti leevendab sügelust.
Teie kirja märkasin alles nüüd, vabandused hilinenud vastuse pärast.