Hormoonide analüüs 13.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Analüüsi tulemustel ei ole normi väärtust. Palun selgitust, kas näidud on normis. Olen 19 aastane. Analüüs tehtud menstruatsiooni 2 päeval.
FSH 1,30 U/L
LH 2,19 U/L
Progesteroon 1,25 nmol/L
Prolaktiin 243,00 mU/L
Testosteroon 1,32 nmol/L
Östradiool 31,90 pmol/L

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te kahjuks ei kirjuta põhjust, miks teil hormoonide suhtes analüüsid on tehtud.
Tsükli teisel päeval tehtud FSH ja LH on normi piires ning tasakaalus. Samuti prolaktiin ja testosteroon.
Progesteroon ja östrogeen võivad menstruatsiooni alguses olla madalad. Kui teil esineb tsüklihäireid või soovite rasestuda, siis on soovitav progesterooni ja östradiooli kontrollida uuesti tsükli 20-23 päeval. Siis võiks progesterooni tase olla üle 15 ja östradiool üle 200.