Analüüside tõlgendus 11.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Analüüsid 1 näit on tsükli 2. päeval 2 näit on tsükli 21. päeval:
FSH: 1,30/3,73 U/L
LH: 2,19/1,51 U/L
progesteroon: 1,25/8,34 nmol/L
prolaktiin: 243/259 mU/L
testosteroon 1,32/1,86 nmol/L
östradiool 31,9/218 pmol/L

Vanus 19. Tsükkel on veidi kõikuv. Keskmiselt 24 päeva. Kas näidud on õiges suhtes? Vahelduv akne, meeleolu langused. Kas ei ole probleemi hormoonide tasakaaluga?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Põhihormoonid on teil normi piires, mis näitavad munasarjade aktiivsust ehk FSH ja LH. Polütsüstiliste munasarjade sündroomi teil ei ole. Prolaktiin on normi piires, samuti tsükliliselt östradiool. Testosteroon on pisut kõrgem, kuid see võib olla geneetiline soodumus või seotud suurema füüsilise koormusega ( nt. jõusaalitreeningud, sage anaeroobne treening). Testosterooni tase võib mõjutada näonaha seisundit, kuid eelkõige on oluline õige nahahooldus, tasakaalustatud toitumine jms. Ravimeid otseselt kasutada ei ole vaja.
Võite toetuseks kasutada E - vitamiini ja kuningakepiõli sisaldavaid toidulisandeid kuuridena.