Rinnavähi kasvaja markeri tulemus 30.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on umbes kuu aega või veidi peale olnud paremal rinna juures selline ebamugav raskustunne ja veidi valulik. Elu on olnud pingeline ja suve alguses katkenud rasedus mõjus rängalt nii vaimselt kui tervise seisust. Hemoglobiin peale katkemist suure verejooksu tõttu langes väga madalale, sellest ka pearinglused ja jõuetus. Nüüd on see õnneks tõusvas joones. Kahtlustasin sellel foonil seda, et on pingest roiete vaheline põletik. Käisin naistearstil esmaspäeval ja saatis mind ultrahelisse ning võttis analüüsid kasvaja markerite ca. Nüüd näidud olemas ja paanika ka kohal. Ca 26,4 ja põletikunäit 7. Uh aeg on 15.09 ja sealse kliiniku arst arvas, et eelnevalt vaja mammograafiasse ka minna. Kas see kõik tähendab, et on halvasti?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Kahjuks on andmeid ebapiisavalt: millal katkes rasedus? Kas oli vaja kasutada tabletimeetodit või oli kirurgiline puhastus? Kui suur oli katkenud rasedus? Kas menstruatsioonid on taastunud? Millal oli viimase menstruatsiooni 1. päev? Milline on viimane hemoglobiini ja ferritiini väärtus? Kas saate seetõttu ravi?
Kas olete sünnitanud? Kui kaua olete rinnaga toitnud? Rinnaga toitmine on nn "rinnavähi vastane tegevus" hormoonide tõttu ja toel. Noortel naistel on rinnanäärmete kontrolliks parim aeg menstruaaltsükli 5.-15. päev, sest noortel naistel on rinnakude tihe.
Kasvajamarkereid ehk onkomarkereid on palju: milline täpselt neist? Kas Kasvajaantigeen CA 15-3 (S-CA 15-3)? See ei sobi sõeluuringuks. SynLabi uus referentsväärtus on < 32.
Jääb mulje, et täna vähki ei ole. Uuringutega saab kindlaks määrata healoomulisi tsüste ja põletikke.
Kui soovite isikustatud vastust, siis kandke üle Evita Grupp OÜ 23€ tasulise kaugnõustamise summa ja saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, vastan meilile.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7