Soov jätta vahele üks menstruatsioontsükkel. 17.12.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Järgmisel nädalal pean sõitma ebamugavale reisile aga samal ajal hakkavad päevad.Tavapäraselt ma ei kasuta rasestumise vältimiseks tablette vaid mul on spiraal(tavaline)

Mul on olemas karp rasestumisvastaseid tablette.Olen korra eelnevalt nii käitunud aga kahjuks enam ei mäleta et millisest päevast alustasin rasestumisvastaste tablettide võtmist selleks et üks tsükkel jääks lihtsalt vahele---kas see oli tsükli esimesest päevast et nii kui hakkas määrima võtsin esimese tableti ja ongi kõik ok?Või on selleks mingi muu võimalus et päevad jääksid vahele?

Olen abi eest väga tänulik!

Alati parimate soovidega

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 49-aastane

Tegemist on üleminekueaga, mis algas juba 45-aastaselt, te ei vaja enam kontratseptsiooni, eriti vanatüübilist spiraali...selle võiksite koheselt eemaldada ja menstruatsioonid muutuvad vastavalt vanusele verevaesemaks ja m tsüklid lühemaks.
KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon, nende hulgas KOK kombineeritud oraalne kontratesptsioon ehk antibeebipillid on näidustatud alla 35-aastastele, tervetele, normkaalus, mittesuitsetavatele naistele, kelle perekonnas ei ole olnud trombi- ega verehaigusi.

Ärge hakake kasutama antibeebipille, sest neil on kõrvaltoimed, vanuse, ülekaalu, suitsetamise ja lennureisi üle 4 tunni lisandumisel võib tekkida tromb ja äkksurm. Hormoonravimeid ei tohiks kasutada ilma arstliku kontrolli ja järelvalveta.

Üleminekueas on tähtsaim onkoloogiline valvsus! Tulge PAP sõeluuringule, kui on teie vanuserühma aastakäik 50.
Eemaldage kohe spiraal, nautige reisi ja elu, külastage vähiennetuse sõeluuringuid!

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee