menstruatsiooni ärajätmine 03.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul oleks soov jätta järgmine menstruatsioon ära. kasutan harmonet pille. kas selleks tuleb vötta kohe järgmine karbitäis otsa? kas selline asi vöib póhjustada järgmiste päevade suure vererohkuse? kunagi proovisin ka menstruatsiooni vahele jätta, vötsin mingeid arsti eraldi välja kirjutatud tablette (nime ei mäleta täpselt, vöimalik, et provera), siis soovitud tulemust ei saanud, menstruatsioon algas ikkagi. kas nii vöib ka seekord juhtuda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Seekord võtke tablette järjest,ilma vahet tegemata(juhul,kui soovite menstruatsiooni edasi lükata 3 nädalat).Provera on kollaskeha hormoon ja seda tuleb võtta teist skeemi kasutades.