Päevade ärajätmine pillidega ja määrimine 07.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pillie võtnud varsti 13 aastat ja mitmed aastad tagasi proovisin päevi nö vahele jätta alustades järgmise lehe kohe eelmise lõppedes. Päevad ei küll hakanud, aga sellegi poolest esines nö määrimist mis kestis terve pillilehe (~3 nädalat) aja. Nüüd oleks soov päevad vahele jätta, aga ei teagi kas on mõtet kui sellele kindlasti järgneb pikem määrimisperiood. Kas võib olla, et see oli ainult juhuslik olukord aastaid tagasi või ongi minu eripära see, et päevi vahele jättes mu keha tekitab iga kord määrimisperioodi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pausita pillide võtmisel võib harva tekkida vähene veritsus ja see sõltub eelkõige konkreetsetest pillidest. Kui soovite menstruatsiooni 1-2 nädalat edasi lükata või vahele jätta ( 21+21 päeva), võtke pille pausita edasi ja kui sellel ajal tekib vähene veritsus, siis võtke 2 tabletti korraga kuni määrimine lõpeb. Seejärel jätkake 1 tablett päevas.