Konisatsiooni tulemused 28.10.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 32-aastane (püsisuhtes 13 aastat, 2 last). Pöördun Teie poole, et seletaksite mulle lahti minu konisatsiooni vastused, kuidas edasi ja mida see kõik tähendab. Olen ääretult tänulik.

Emakakaelalt laastjas koetükk pikkusega 3,2 cm ning läbimõõduga kuni 1,2 cm, paksusega 5-8 mm. Tüki ühes servas krobelisem eksofüütsem kondüloomi meenutav piirkond, mis pandud plokki A. Konisaadist tehtud kokku 12 lõiku, mis pandud käiku 4 plokina. Histoloogiliselt on emakakaela transitsioontsoonis väga ulatuslikul alal ning praktiliselt kõikides koelõikudes (11 lõigus 12-st) pinnal ning ka pindmisi näärmeid vooderdavalt näha düsplastilist lameepiteeli, kus kohati düsplaasia aste mõõdukas, kohati raske (CIN III). Eristunud eksofüütne lesioon on papillaarse ehitusega, kondüloomile iseloomulik, seal on pindmiselt näha ka koilotsüüte (HPV). Valdavalt düsplastiline epiteel konisatsioonijoontele ei ulatu, kuid kondüloomiga lõikudes (kahes lõigus) on kondüloomi kõrval pinnaepiteel samuti high grade düsplaasiaga ning seal ulatub see ektotservikaalsele lõikejoonele, ühes lõigus jääb kahtlus ka endotservikaalse joone haaratusele. Emakakaela skvamoosne intraepiteliaalne lesioon, high grade; HSIL (CIN III); lisaks kondüloom.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Tegemist on tõsise muutusega, mis õnneks on eemaldatud, kuid kahjuks "ulatub see ektotservikaalsele lõikejoonele, ühes lõigus jääb kahtlus ka endotservikaalse joone haaratusele " , sest alati ei õnnestu piirjooned puhtaks jätta kuna tegemist on väga suure veritsusega ambulatsoorse operatsiooniga.
Kohe kiiresti peate vaktsineerima uusima HPV vaktsiiniga Gardasil 9 ja käima kontrollis vastavalt ENS ravijuhendile, mida pidi teile selgitama raviarst.

Ise saate vaid:
1) mitte suitsetada
2) kasutada kondoome
3) vaktsineerida koheselt
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
4) käia gün kontrollis, kui määratakse

Kui soovite teisest nõustamist, siis saate ööpäev läbi ise broneerida aja veebiregistratuuris, kui soovite pikemat vastust, siis peaksite saatma oma isikukoodi

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee