6 kuud konisatsioonist ja tulemused 04.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mulle tehti 6 kuud tagasi kolposkoopia ja tulemus: PHD: Valdavalt CIN1 ja väike ala CIN3. Kohati CIN1 struktuurid koaguleeritud lõikepiiril.

Ja nüüd käisin kontrollis. Tulemustest selgub, et mul on endiselt alles HPV 56 (vaktseineeritud nii Gardasiliga 2021 kui ka Silgardiga 2015) ja lisaks sain järgmised tulemused:
Adekvaatne
Atüüpiline lameepiteel
Lameepiteeli pindmise- ja vahekihi rakud
Metaplöaasia
Silinderepiteel puudub
Leukotsüüte vähe
Kepid
ASC-US

Mida See minu jaoks tähendab? Pole veel sünnitanud kui see on plaanis peagi. Kas need tulemused mõjutavad rasestumist või sünnitamist?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See analüüs kahjuks päris korras ei ole ja emakakaelas on endiselt HPV t 56. Konisatsiooni lõikepiirid ei ole päris puhtad olnud ja see võib mõjutada emakakaela seisundit konisatsiooni järgselt. Rasestumist ja sünnitust loodetavasti antud seisund ei mõjuta, kuid konisatsiooni järgselt on raseduse ja sünnituse kulg individuaalne ( kõrgem risk enneaegsele sünnitusele, emakakaela puudulikkusele). Soovitan korrata HPV ja emakakaela rakutesti 6 kuu pärast. ASCUS või kerged muutused ( LSIL) ei ole korduskonisatsiooni näidustusteks ja peamine on ajas jägimine. Sageli võivad muutused ajas ise spontaanselt taanduda.