Korduvad paised väikestel häbememokkadel 20.03.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mul on juba aastaid mure, millele pole lahendust leidnud. Kord kuus või iga paari kuu tagant ilmuvad väikestele häbememokkadele (kord üks, kord teine) valulikud paised. Algab see punetava kohaga, mis ei sügele. Mõne päeva pärast lisandub valus paistetus. Umbes nädala või paari pärast ilmub nahale tumedam sinakas laiguke, mitte kollane mädapea. See on koht, kust lõpuks hallikas mäda välja voolab. Seejärel paraneb, armi ei jää. Paistetus on kõva ja väga valus (mitte pehme ja punetav nagu mädapaisete puhul). Palavikku ei ole. Seksuaalvahekorras pole olnud üle kümne aasta, kuid igaks juhuks on tehtud hiljuti suguhaiguste testid (kõik negatiivne). Tegemist ei ole sissekasvanud karva probleemiga kuna paised ilmuvad ainult ilma karvadeta alal. Ei kasuta enam ammu sünteetilist pesu ega pesuvahendeid, ei raseeri. Mingeid seenhaiguse tunnuseid ei ole, samuti mitte mingit voolust. Määrati Flucloxacillini kuur, kuid see ei aidanud midagi.

Ette tänades ja vastust oodates.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 43-aastane

Saadetud fotodel on näha punetavad laigukesed, mis võivad olla (kroonilise)genitaalherpese haavandunud alad. Küll aga on näha turse väikestel häbememokkadel.
Kui te pole vahekorras olnud, siis ei saa olla bakteriaalseid sugulisel teel levivaid haigusi ja uuringuid neile ei ole vajalik teostada, eriti emaka kaela kanalist.
Hea on see, et probleem laheneb iseenesest ja möödub. Soovitan broneerida mulle koheselt aeg, kui probleem kordub ja tekib. Siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, mob tel nr.
Seniks saate kasutada apteegi intiimpesugeeli Lactacyd sensitive.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid