valged väiksed punni moodi asjakesed väikestel häbememokkadel 06.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tahtsin nimelt küsida, et kas need valged “punnikesed” on normaalsed? Need ei ole valutekitavad, kuid vahel harva tekib natukene sügelust. Ega pole põhjust muretsemiseks?

Head

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pildi järgi on raske päris täpselt öelda, millega tegu on, kuid kõige suurema tõenäosusega väikeste rasunäärmetega. See on normaalne ja eraldi midagi tegema ei pea.
Oluline on normaalne hügieen, soovitavalt apteegis müüdavate intiimpesuvahendite kasutamine.
Kui punnikesed oluliselt suurenevad ja-või põhjustavad häirivat sügelust, siis palun pöörduge naistearsti vastuvõtule.