Kondüloomid 31.01.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure. Avastati kondüloomid väikestel häbememokkadel. Günekoloog kirjutas ravimi ka. Lugesin internetist infona, et edaspidi peab alati kondoomi kasutama...siis last saada pole mul enam kuidagi võimalik? Veel ka see, et mil moel pean partnerit kaitsma? Oraalseksist peab loobuma, kui soovin partneri nakatumist vältida? (Mõtlen loomulikult aega, kui kondüloomid on ravitud ja nahalt kadunud.)
Ette tänades...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kondüloomid on sagedasim välisgenitaalide healoomuline epiteelimuutus.See on esialgu sümptoomideta,vähehaaval naha elastsus siiski nõrgeneb ja võivad tekkida kaebused.Kondüloom on inimese HPV poolt põhjustatud epiteelimuutus.Enamik HPV infektsioone on ajutise iseloomuga,paranedes kahe aasta jooksul.
Üksikuid kondüloome võib peitsida.Ilmselt kirjutas ka günekoloog Teile sellise ravimi.Ravitulemus sõltub suuresti infektsiooni aktiivsusest,kondüloomide suurusest ja hulgast.Kasutatakse ka krüoteraapiat ja laserkirurgiat.
Kui kondüloomid ravi käigus kaovad ja rakulist düsplaasiat ei esine,siis ei pea enam kondoomi kasutama ja võib last planeerida.Kui kondüloomid püsivad,soovitan oraalseksist loobuda.
Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

kondüloomid

tere!Mul on küsimus et kas kondüloomid levivad ainult sugulisel teel või on neisse kuidagi teistmoodi ka võimalik nakatuda?

Ette tänades,

Maret 19

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

kondüloomid suguelunditel saadakse sugulisel teel nakatudes. Dr Kadastik

Loe edasi

Kondüloomid

Tere!
Mul diagnoositi papilloomviirus. Kondüloomid asuvad aga sellises kohas, et neid saab ravida ainult kreemiga (Wartec-kreem). Arsti jutust sain aru, et meil seda apteegis veel müügil ei ole. ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Praegu ei esine ravimite defitsiiti. Kreemina on saadav Aldara kreem.
Ka ureetra kanalis võivad asuda kondüloomid.
Eesti tuntuim spetsialist papilloomiviiruse alal ...

Loe edasi

kondüloomid

umbes kolm aastat tagasi günekoloogi juures käies tehti kindlaks, et mul on kondüloomid, jätsin ravimata. Nüüd kui uuesti läksin arsti juurde (tehti vereanalüüs), ei olnud enam seda. Kas on võimalik, et ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Kondüloomid kaovad sageli iseenesest aja jooksul ilma ravita. Kondüloomide raviks ei kasutata antibiootikume, vaid spetsiaalseid lokaalseid vahendeid või kirurgilist eemaldamist.
dr. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi