Paised rinnal 21.08.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba vähemalt 1,5a vahelduva eduga tulnud rindadele vistrikud ja (mäda)paised. Paised on väga valusad ja ma ise pole igakord mäda välja pressinud. Pigem puhastan ja nädala-kahe pärast on ta taandunud, aga nüüd on see juba pidev nähtus. See kaob ja tuleb üsna kähku tagasi. Sama koha peale, hetkel parema rinna sisepool, nibu kõrval. Mis see olla võiks ja kuidas ma sellest lahti saaksin? Ehk on sellest abi, aga mul on ka kilpnäärme alatalitus ja II astme diabeet.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! II tüüpi diabeetikul tekivad küllalt sageli nahale vistrikud ja paised,eriti siis kui veresuhkrud on kõrged. Soovitan konsuteerida diabeedi suhtes endokrinoloogiga. Selles rinnas on nii tugev põletik,et vajate kirurgi konsultatsiooni Kui perarst kirjutab CITO! saatekirja kirurgile,siis peaks kohe vastuvõtule saama. .
Edu soovides,
Maie Väli