Sügelus ja moodustis väikestel häbememokkadel 07.06.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu 11-aastane tütar on väga mures. Umbes kuu aega tagasi hakkas tema väikese häbememoka alumisel osal sügelus ja sinna tekkis poole pöidla küüne suurune "londike" (laps ise ütleb selle kohta tabavalt "nagu kuke lott"), mis aeg-ajalt sügeleb. Nahatükk ise on pigistamisel tundetu. Laps on pikka kasvu (1.65) ja normaalse kehaehitusega, peseb ennast korralikult, trennis käin 4 korda nädalas ja sellest tulenevalt kannab palju liibuvaid riideid (retuusid jne), mensrtuatsiooni ei ole veel alanud. On väga tundlik igasuguste muutuste suhtes, muretseb väga ka praeguse olukorra pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Tubli ema, et aitate last, ka põhjused olete ära nimetanud.
Soovitage tütrel vähemalt kodus kanda õhukesi aluspükse, mitte stringe ja õhukest seelikut.
Suure tõenäosusega on tegemist limaskestade seeninfektsiooniga, seeninfektsioon ägeneb soojas ja niiskes ning põhjustab sügelust välisgenitaalidel.
Soovitused: ostke pateegi käsimüügist Lactacyd sensitive, millega pesta sügelevat kohta ja lahkliga 2x ööpäevas, kindlasti jahedama veega, käesooja või jahedama veega, kuivatada korralikult; 2x peale pesemist määrida käsimüügi Klotrimasool kreemi, kuni sügelus kaob.
Põhjuse selgitamiseks tuleks oma pereõel kontrollida hemoglobiin ja veresuhkur.
Kui probleem ei kao paari nädalaga, siis pöörduda oma perearstile; kui ka siis ei saabu selgust, siis perearst suunab eriarstile-lastearstile. Laps ei vaja günekoloogi.
Küll aga mõelge oma lapse vaktsineerimisele HPV Gardail 9 vaktsiiniga, mis on 9 kõrge riski HPV viiruse vastu, mis põhjustavad emaka kaela vähki.
Tulge meile vaktsineerima, siis saame lapsega suhelda, rääkida, nõustada jm, läbivaatus ei ole kohustuslik.
Saatke lapse isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid