analüüsi vastus 09.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mida tähendab analüüsi vastus - colpitis mycotica, toimunud reaktiivsed muutused, metaplaasia mitteküps?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Colpitis mycotica tähendab seenest tingitud tupepõletikku.Mitteküps metaplaasia ja reaktiivsed muutused viitavad põletiku olemasolule.Üsna tüüpilised muutused,mistõttu muretsemiseks pole põhjust.Pöörduge oma günekoloogi poole,kes kirjutab Teile välja seenpõletiku vastu ravimid.Edu soovides,Maie Väli