Häbeme leukoplaakia 18.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

märkasin paar kuud tagasi häbememokkade muutust, nahk oli osaliselt muutunud roosa asemel hallikasvalgeks. Günekoloog diagnoosis täna leukoplaakia, digiloos kirjeldus: suurtel häbememokkadel valged pigmendita laigud. Kaebusi hetkel ei põhjusta. Ühekordne sügelus tekkis seoses voolusega, mida ravisin klotrimasooli kreemiga ning vaevused kadusid paari päevaga. Mingit kreemi vms naistearst ei osanud soovitada, ütles ainult, et ega see enam ära ei kao ja soovi korral võin külastada nahaarsti. Tutvusin materjalidega, mida internetist leidsin ning olen veidi mures. Mida peaksin tegema? Käima nahaarsti juures ja laskma teha proove biopsia jaoks? Muidu tervis korras, "naisteasjad" samuti, liigun piisavalt ja tegelen ka spordiga.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Valkjate lesioonide põhjusi vulval on erinevaid: lihhen (lichen sclerosus, lishen planus), leukoplaakia, vitiligo, intaepiteliaalne neplaasia ( VIN) . Soovitan konsulteerida nahaarstiga, kes vajadusel võtab ka biopsia.