Pruunikas määrimine 18.10.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 21.aastane ja viimased 3 või rohkem aastat olen kasutanud Yasminelle pille. Elan aktiivset suguelu. Päevad peaksid algama u nädala pärast, kuid umbes nädal aega tagasi algas mul tugev määrimine. Voolus oli paks ja tumepruun). Eile muutus voolus menstruatsioonivere taoliseks ning algasid ka tavapärased päevade sarnased kõhuvalu ning seljavalu. Ostsin apteegist käsimüügist EcoVag Balance vaginaalkapsleid, pärast mõne kasutamist ei ole midagi muutunud. Peaksin mainima ka seda, et 2 viimast kuud lükkasin isiklikel põhjustel pillidega oma menstruatsiooni edasi, seega päevi ei ole olnud viimased 2 kuud. Umbes aasta tagasi avastati mul PAP-viirus. Arsti juurde minemiseks praegu kahjuks võimalust ei ole (pikad järjekorrad, Eestist mõned päevad eemalolek). Äkki saaksite mul aidata teada saada, mis mind vaevab ning mida ma tegema peaksin.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pillide foonil tsüklihäire võib olla nt siis kui olete pillide võtmise mingil päeval unustanud. Võimalik,e tkui te lükkasite mensest edasi, siis muutus teie tupemikrofloora. Kui Ecovag ei aidanud, proovige midagi muud veelkord.(vagisan, Femigel) Pille võtke ikka edasi nagu skeem ette näeb. Igaks juhuks võite teha rasedusetesti. Välistada ei saa põletikku, eelkõige klamüdioos. Selleks muidugi peaks arsti poole pöörduma. Aastatagune PAP viirus küll ei ole põhjuskes. Ilma arsti juurde minemata on küllalt raske midagi väga soovitada kuna põhjuseid on mitmeid. Soovitkas Metronidazol 5 päevane ravi, selleks jälle arsti juurde minek. Seda soovitaks teha kuna põhjus on ebamäärane ja see preparaat parandab tupe mikrofloorat ja väikest põletikku. dr kadastik