Verejooks raseduse ajal ja duphastoni tablettid 10.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin 1 nädal tagasi verejooksuga emos. Rasedust oli siis 10 nädalat +5 päeva.
Vaadati ultraheliga üle, kõik oli korras. Verejooks jäi iseenesest ka juba enam-vähem üle.
Eelnevalt võtsin juba duphastoni 2 tabletti päevas. Siis öeldi, et nüüd võtta sama tabletti, aga 3×päevas, seni kuni määrimine lõpeb. Määrimine lõppes, vahest veel tuli üksikuid vana verega \\\\"niidikesi\\\\". Peas oli selline häiriv tunne, nagu oleks 3 tabletti päevas liiga palju. Eilsest alates hakkasin võtma jälle 2 tabletti päevas. Tänaseks hommikuks aga määris nagu pruunikas vana veri. Kas see kummaline ebameeldiv tunne peas võib olla lihtsalt norm.duphastoni kõrvalmõju? Kas pigem peaksin jätkama 3 tabletti päevas? Arsti juurde saan alles 1 nädala pärast. Kas duphastoni tabletti võib ka poolitada? ( Kui võtta näiteks hommikul ja õhtul terve ja päeval pool tabletti)
Ootan Teie vastust.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Duphastoni ühes võimalikuks kõrvalmõjuks on pea uimasus ja unisus, harvem peavalu. Kui 3 tableti võtmise korral tekkis häiriv kõrvalmõju , võite jätkata 1 tablett 2 korda päevas. Pruunikas määrimine võib kesta pikemalt, kuna veri, mis veritsuse ajal sattus tuppe, eritub nüüd aeglaselt päevad jooksul. Kõige tähtsam on vältida igasuguseid pingutusi ja lubada endale rohkem puhkust!
Heade soovidega,
K.Seidelberg