Probleemid põiega 03.02.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 47aastane. 10 aastat tagasi eemaldati üks munasari ja selle tulemuseks oli see, et menstrutasioon enam ise ei tulnud, vaid hormoonide abil. Olen saanud erinevaid hormoone, kuid kaua neid võtta ei saa, sest väga kiiresti hakkavad valutama pea ja jalad. Samad kõrvaltoimed olid ka siis, kui sain plaastreid ja Mirena spiraali. Lõpuks otsustasin, et ei ole vaja ennast piinata ja enam hormoone ei kasutanud.
7 aastat oli kõik korras, kuid umbes 6 kuud tagasi hakkasin tundma nn. närvilise põie sümptomeid. Uroloogiliselt olen uuritud Ravi polikliinuks, kõik on korras. Günekoloogiliselt ka kõik korras, emakas põiele ei vajuta. Naistearst soovitas Vagifemi. Sain seda võtta paar nädalat, põis hakkas rahunema, kuid uuesti tundsin tugevat peavalu ja valu vasakus jalas. Naistearst soovitas hormoone enam mitte võtta ja lihtsalt harjuda ebameeldiva tundega põies.
Pöördun Teie poole, sest ühes apteegis soovitati just Teid, kui väga teadlikut arsti just minu probleemi valdkonnas.
Küsimus on selline, et kas on mingi ravim ( hormoonivaba), mis võiks mind aidata? Kas sagedam urineerimistunne ja pakitsus võib olla seotud üleminekueaga? Kas on lootust, et need nähud rahunevad, kui üleminek möödas, või see häda on nüüd igaveseks?

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Tänan tunnustuse eest.
Objektiivse vastuse saamiseks oleks väga oluline näha operatsiooni protokolli. Ühe munasarja eemaldamisel reeglina ei lakka menstruatsioonid, mingi lisafaktor pidi veel olema.
Mirena ei ole teile enam näidustatud.
Loen kirjast: "...kuid umbes 6 kuud tagasi hakkasin tundma nn. närvilise põie sümptomeid. Uroloogiliselt olen uuritud Ravi polikliinuks, kõik on korras."
Vagifemi tablette ei võeta vaid tuleb asetada tuppe:
http://koodikeskus.ravimiamet.ee/Data/PIL/PIL_1035896.pdf
http://www.raviminfo.ee/apthkiri.php#
Tegemist on tüüpilise üleminekuea kaebustega. Soovitan saata oma isikukood ja tulla vastuvõtule. Vastuvõtul on spetsiaalne tabel 23-e sümptomiga, mida täites saate väljendada kõiki kaebusi ja ebamugavusi.
Abiks on leht menopaus.info
1) käsimüügis on Liquigel kasutamiseks enne vahekorda, vagiinakreem Ladee Intim, Klotrimasool kreem, Vagisan tupekuulikesed ja kreem, Ecocillin tupekuulikesed jm;
2) jah, see on tüüpiline üleminekuea kaebus;
3) tähtsaim on nõustamine, info, elustiili nõustamine ja toimetuleku strateegiate omandamine.
Tulge vastuvõtule, OP protokolli koopia kaasa, pat-histol vastuste koopia kaasa, gün analüüside koopiad 2011-2012 kaasa. Aja saate broneerida ööpäev läbi online teel, meili teel, vastuvõtu ajal telefoni 6014331 teel.
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Tartust