probleemid põiega 31.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 21 a. naisterahvas. Juba paar aastat on probleem liialt tiheda wc-s käimisega, mis viimasel ajal on veelgi süvenenud. Öösel (ja ka päeval) jooksen vahest iga tunni tagant või isegi tihedamini wc-sse, aga uriini tuleb hästi vähe. Kui hiljaks jään, siis on kinni hoida väga valulik ja mõnikord lekib natuke.

Olen joonud leesikateed, käinud perearsti ja uroloogi juures, tehtud on röntgen, mingit põletikku põies ei ole leitud, kirjutatud on antidepressante. Miski ei aita. Kas oskate soovitada mida veel proovida või mõnda head arsti Tartus, kes leiaks probleemile lahenduse.

ette tänades,

R.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Soovitaksin teile ikkagi uroloogi konsultatsiooni ja kes peaks tegema teile tsüstoskoopia( kui pole tehtud). Tavaline uriiniproov ei pruugi midagi näidata,külvid võivad enam infot anda. Tartus soovitaksin näiteks dr. Timbergi,kes võtab vastu ka ambulatoorselt polikliinikus Puusepa 1A. Kui tema ei leia midagi,siis käige ka günekoloogi juures,kuigi arvaksin,et probleem siiski on uroloogiline.