ureaplasma parvumiga seotud muud tervisehädad 22.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud dr.Kadastik,

Olen 21 aatane/N ja probleemid järgmised:
Paar aastat on mul olnud põiega mingid probleemid, käin WC ära ja 5 min pärast surub jälle põis peale ja tekitab häda. ühesõnaga võiksin koguaeg käija WC põit tühjendamas, kusjuures vahepeal vedelikku ei tarbi.
Uroloogi juures tehti umbes pool aastat tagasi kõik võimalikud analüüsid ja öeldi, et kõik on korras ja et günekoloogilised probleemid.
Aasta algul tehti mul PCR meetodiga analüüsid ja avastati PCR parvum, sain endale ja partnerile 2 korda raviks doxyhexal 100, mis pole aidanud.

Kas mul on tekkinud ureplasmast juba mingid tüsistused, või milles võib asi olla? Olukord on juba päris hulluks muutunud, sest enam ei soovi ma oma partneriga vahekorras kah olla, sest koguaeg surub põis peale ja isu kah pole.

Mind vaevavad ka alaselja valud ning tihedalt käivad kõhuvalud ja + ureaplasmaga seotud suur voolus.

Umbes aasta aega on mul olnud ka kaelal väike hernetera suurune lümfisõlm ja see kaela pool, kus lümfisõlm on, muutub aegajalt väga kangeks (kurgumandlianalüüsid korras).

Sooviks teada:
1) Kas põie probleemid ja lümfisõlm on seotud ka ureaplasma parvumiga, või võib lümfisõlm olla mingi kasvaja tunnuseks?

2) Kas ureaplasmast ja põie probleemist on üldse võimalik mingil moel mul lahti saada, mingi ravimiga, kui see nii kaua kestnud, kas on ehk mõni teine ja parem ravim kui mulle määratud doxyhexal.?

3) 2 naistearsti on mulle öelnud et võibolla on põis ja lümfisõlm selle ureaplasma parvumiga seotud võibolla mitte, kas on võimalik midagi ette võtta, et saada konkreetsemat vastust, mis mul põiega toimub ja miks on kaelal lümfisõlm. mida peaks tegema, mis analüüse laskma teha?

4) Mida ma peaksin põiega ette võtma, et mu tihedad wc käimised jääksid harvemateks

5) kui suur on protsent,et olen juba viljatuks jäänud, või on lapse saamine raskendatud.

Ei oska paluda ka muid analüüse, ei perearstil ega naistearstil, sest ma pole ju ise arst ega tea, mis analüüse paludagi. Paari aastapärast sooviksin esimest last, kuid kui ma pole ureaplasmast lahti saanud ja probleemid ei ole kadunud ja võibolla on juba praegu tüsisistused tekkinud laste saamise näol ,siis on ju lapsesaamine võimatu.

Kas oskate ehk aidata, mida peaksin ettevõtma.

ette tänades,

Parimate soovidega,

21.a neiu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ureaplasmat esineb tupe mikroflooras väikese konsentratasioonis umbes 60% naistest ja sellega ei pea midagi ette võtma . Kui konsentratsioon tõuseb, siis võib olla kui põletiku tekitaja. Sageli tekivadki kroonilise põiepõletiku probleemid. Kindlasti peaks teil võtma uue analüüsi, kuna olete saanud ju ravi. Kui pisik püsib, siis peaks ravi tegema teise preparaadiga. Hea on Sumamed. Kindlasti peaks ka mees andma analüüsid, võibolla on mehel veel lisaks midagi ja te saate tema käest kogu aeg nakkuse. Mehel võib olla krooniline põletik, samas ei tunne midagi. Tõsiseks lastetuse põhjustajaks ureaplasmat ei peeta, kuigi on leitud neil naistel rohkem seda pisikut kui tavanaistel. Lümfisõlm ei ole seotud ureaplasma infektsiooniga. Seda peaks uurima infektsionist ja edasi vajadusel onkoloog.
Kuin teil on probleemiks kõhuvalud, siis soovitaks teha laparoskoopia günekoloogilise staatuse määramisks. Dr Kadastik