põie probleem 20.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pidevalt hädas oma põiega. Käisin uroloogi juures. Arst ei leidnud midagi.Käisin naistearsti juures. Bakterioloogilist leidu ei olnud. Ometigi hakkasid vaevused. Pidev pissihäda tunne, valulikus alakehas. Helistasin naistearstile. Tema arvas, et võib-olla seen ja käskis minna perearsti käest küsida retsepti clotrimazolile. Kasutasin. Ei aidanud. Asi läks hullemaks, kuni täna hommikul avastasin, et uriinis on verd päris ohtrasti. Läksin perearsti juurde. Lasi teha proovid ja määras Nitrofurantoini. Ma küsisin , et millest sellised pidevad probleemid ja tema arvas, et võib-olla vaginaalsed muutused, et soolekepikesed satuvad põide.
Asi selles, et justkui tekivad sellised probleemid peale vahekorda. Ausalt öeldes olen juba vahekordi kartma hakanud. Olen selle probleemiga hädas juba 2 aastat. Kas on ka mingit abi? Või peangi jääma erinevaid ravimeid tarbima?
Aitähh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tõenäliselt on teil krooniline põiepõletik, mis ei pruugigi olla positiivse tavalise bakt. leiuga. Soovitaks teha lisaks uuringu ureplasmoosile, mis sageli annab just selliseid kaebusi nagu on teil. Analüüs võetakse emakaelast ja kusitist(võib teha ka perearst või günekoloog). Kui see on ka korras, siis soovitaks ikkagi pöörduda uroloogile, kes teeks lisauuringuid just põie osas. Teadmata jääb ka teie vanus. Kui olete klimakterilises perioodis, siis aitab hästi lokaalne ravi naissuguhormoonidega (tupekuulikesed), sel juhul võivad kaebused tingitud olla hormonalsest puudulikkusest(limaskestad õhenevad jne). Parimate soovidega Ü.Kadastik