Pingetunne alakõhus, põiepõletiku sümptomid 18.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olin suvel vahekorras ning peale seda lôi alakôhtu valu ja nagu pôiepôletik oleks olnud, sain ravi ilma testimata, läks nagu paremaks, hiljem tegin testi, polegi pôiepôletik ...kuigi kui käin Wc-s, siis on selline kummaline tunne, nagu alakõhus oleks miskit... Kliitor on tundlik ja alakõhus on selline kummaline tunne. Pole nagu valu, aga nagu miskit oleks seal.... Nüüd tekkisid limaskestadele mõned moodustised, mis on valutud...ehk oskate nõu anda...klamüüdiatest oli negatiivne, nüüd olen välismaal ja ootan kindlustust, mõtlesin et küsin nõu...

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kuseteede põletikule iseloomulikke tunnuseid võivad anda mitmed sugulisel teel levivad infektsioonid: klamüüdia ( Chalmydia trachomatis), genitaalmükoplasma ( Mycoplasma genitalium) ja ureaplasma ( Ureaplasma urealyticum). Kõikide nende osas soovitan testida ( PCR testid emakakaelast), samuti peaks kordama uriini analüüsi. Tundliikkus või põletav tunne välisgenitaalidel võib olla seotud kandidoosi e . seenpõletikuga. Sellisel juhul annab kiiret leevendust Klotrimasool-salvi kasutamine. Valutud moodustised välisgenitaalidel ja ka tupes võivad olla kondüloomid, kuid vaid kirjelduse järgi diagnoosi panna ikkagi ei saa. Seni, kuni on võimalus arsti poole pöörduda, kasutage apteegi käsimüügis saadaval olevaid põieteesid (või tablette, näiteks Urosan) ja välispidiselt Klotrimasool-salvi.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seidelberg