valu alakõhus 12.12.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sünnitasin 2,4 aastat tagasi ning abikaasaga senine voodielu on pigem olnud märkimisväärselt tagasihoidlik, kuid viimasel ajal on see muutunud, seoses imetamise lõpetamisega. Mõni päev tagasi manustasin ma SOS-pilli ning eile õhtul hakkas mul alakõhus valu, mis meenutas tulenevalt sagedasest urineerimise vajadusest põiepõletiku tunnet ( ühtlasi uriini kogus oli ka märkimisväärselt väike mis iga kord käies tuli) kuid tunne valu tekkimisel on nagu justkui miski " vajuks" ja valu tuleb sööstuna. Eile õhtul hiljem, see põiepõletiku tunne küll kadus, kuid täna igakord tualetti külastades on jätkuvalt selline sööstev valu tunne koos selle " vajumise " tundega alles. Tavaolekus on pigem selline hästi õrn valu alakõhus jätkuvalt ja natuke nagu raskuse tunne. Varasemalt sellist tunnet ma kogenud pole ja seepärast pisut hirmutabki mind.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere,

SOS pill on kõrge hormoonisisaldusega tablett, mis võib soodustada tsüklihäireid, vaheveritsusi, alakõhus raskus-ja pakitsustunnet, vahel harva munasarjades talitluslike tsüstide teket.
Teie kaebused võivad teatud määral selle pilli kasutamisega seotud olla, kuid need võivad olla põhjustatud ka põie algava põletikuga.
Jooge rohkelt vedelikku, kasutage Karpalacti kapsleid apteegi käsimüügist 2 korda päevas. Kui teil tuleb tavapärane menstruatsioon ja kaebused päevade järgselt ei möödu, siis palun pöörduge oma günekoloogi poole kontrolli.