Põletik 15.11.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas emakakaelapõletik võib anda põiepõletiku tunnuseid? Kogu aeg on pissihäda (öösel käin WCs 4-5 korda), uriini kogus on väike ja urineerimine pole valus. Tunnen ka alakõhus aeg-ajalt survet või pakitsust, nagu hakkaks menstruatsioon või oleks ovulatsioon, aga tegelikult ei hakka. On tugevalt määriv kollane-hallikas vesisepoolne voolus (mitte tükiline), lõhn on hapukas, kuid mitte kalalõhn, seega pole vist bakteriaalne vaginoos? Muidu on tupp liiga kuiv seest, tavavoolus (läbipaistev) on kadunud. PAP test näitas ASC-US, HPV DNA negatiivne. Günekoloog määras Flagyl küünlad ja ütles, et kui 5 päeva jooksul sümptomid kaovad, ei pea ravimit lõpuni võtma (10 suposiiti on pakis). Ei maininud arstile põiepöletiku sümptome. Palun nõu kas piisab kui panen suposiite vähem päevi (5-7) kui sümptomid kaovad? Kas põletik võib tekkida külmetamisest (käisin ujumas puhkusel olles, pärast seda nagu suurenes voolus)? Kas tupepõletiku võivad tekitada ka pesemata käed kui nendega häbememokki või tuppe seestpoolt katsuda (nt vahekorra ajal)? Kas bakterite vohamine tupes võib jõuda ka põide ja tekitada pissihäda ja alakõhupaikitsust? Maini ka, et alates juulist pole olnud menstruatsiooni, kuid päevad on käinud viimastel aastatel 6-7 korda aastas. Kliimaksit pole, tehti hormoonalanlüüsid. S,P-E2 132 (128-1567 pmol/l, S,P-FSH 5,0 (1,1-21,6 U/l, S,P-LH 1,4 (2,6-90.2 U/l. Saan aru, et LH on madal, kas päevade puudumine võib olla stressist, kuna LH on madal? Arsti juurde kutsuti tagasi 3 kuu pärast. Aitäh teile. Vabanda, et palju küsimusi sai.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, emakaela põletik võib anda põletikku ka põiele. Täpsustamseks vajalikud ka analüüsid suguhaigustele. Pesemata käed või külmetus võivad põhjustada ka põletiku ,kuid eelkõige võiks mõelda sugulisel teel ülekantavatele haigustele. Esialgu Flagyl ravi võib teha. Soovitaks teha ka rasedustest
DRKadastik