Antibeebipillide pooleli jätmine? 15.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen ligi 6 a. võtnud antibeebipille Mirelle. Tahaks need ära lõpetada ja põhiline küsimus oleks selline. Kas pillide võtmist võib pooleli jätta? Või pole see soovitav? Esimese pilli võtsin laupäeval, vahekorras olin pühapäeval. Mitu päeva ma peaks veel pille võtma, et rasedusohtu poleks, et siis pillide võtmine katkestada (minu idee järgi)? Tahaks väga steriliseerimisop.-i teha, kuid arst käskis tabletid ära jätta, et siis näha, kas "päevad" üldse tulevad või mitte, sest 4-5 kuud ei olnud mul tabletivabal perioodil mingit vereeritust, aga nüüd viimane kord üle pika aja jälle oli. Arst arvas, et ehk on mul üldse päevad ära jäänud ja oppi polegi vaja teha, kuid nüüd oli näha, et midagi minus ikka toimub. Nii, et ma ei teagi, kuidas edasi talitada. Tänan väga Teie nõuannete eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pillide alustamisel peab neid lõpuni võtma(karbi), kui jätate originaali pooleli, siis teil tuleb veritsus ja põhjustab mõttetut arusaamatust. Kui võtate skeemi järgi ja peale karbi lõpetamist on näha kas menses tuleb või ei. Pillide foonil võivad mõned tsüklid vahele jääda edaspidi ikka menses taastub. Lugupidamisega dr Ülle Kadastik