Naistepuna ja beebipillid 08.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen perioodil 17. mai - 8. juuni võtnud naistepuna ja antibeebipille (Sibilla Plus) koos, teadmata, et naistepuna vähendab antibeebipillide mõju. Sel perioodil olen olnud kaitsmata vahekorras ühe korra, täpsemalt 5. juunil. Antibeebipillide uut pakendit alustasin 6. juunil. Kui suur on tõenäosus hetkel soovimatuks raseduseks?

Lõpetan alatest 8. juunist naistepuna võtmise, aga jätkan antibeebipillide võtmist. Seetõttu on ka küsimus, kui pikalt peab edaspidi olema kaitstud vahekorras, kuni antibeebipillide mõju taastub?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasestumise ohtu teil ei ole ja jätkake rahulikult antibeebipillide võtmist.