hambaravi mõju 28.06.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas hambaarsti juures tehtud injektsioonanesteesia ja ravimi panemine juurekanalisse vähendavad kuidagi antibeebipillide toimet? Loodetavasti mitte, kuna tegu lokaalse raviga....

Tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, ühekordsed ja madalad ravimite annused (vaid juurekanalisse), ei vähenda antibeebipillide toimet.
Toimet vähendavad tugevatoimelised, pikalt kasutatavad, suurtes annustes ravimid; nagu tuberkuloosiravimid, mida kasutatakse korraga 4-6 jne. erinevat 6-8 ja enama nädala vältel. Koormus maksale on siis ülisuur.
Antibeebipillide toime vähenemisest annab märku veresegune voolus. Siis tuleks kasutada kondoome.
Sagedamini põhjustab toime langust pilli tarvitamise unustamine, kohene oksendamine peale pilli tarvitamist või äge kõhulahtisus.
Antibeebipillide otstarve on parandada elukvaliteeti, mitte langetada. Tervel, noorel naisel ei tohiks probleeme olla.
G.Litter, www.naistearst.ee, Amsterdamist