esimene vahekord 22.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuna ma olen 52 aastane usklik vana daam, ma kavatsen varsti abielluda, kuid ma pole kunagi vahekorras olnud. Mul on hirm äkki mu neitsinahk ei purunetol hetkel. Oma elu jooksul olen ma vähe kokku puutunud naistearstidega ja sellise probleemiga ma ei julgegi arstile minna ja ammugi oma muret kurta. Äkki on mul on parem kõigest sellest loobuda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Ei ole otstarbekas muretseda ette, kui puuduvad faktid.

Teatud hulgal naistest on kaasasündinud avarus suurem, mille kaudu väljub menstruaalveri. Seetõttu ainult naine ise teab ja on otsustaja oma neitsinaha anatoomilise terviklikkkuse üle.

Loodan kõigest hingest, et enamus naistearstidest on kaasaegse koolitusega ja psühholoogiat tundvad arstid, kes on seatud patsiente konsulteerima nende mures.

Naistearsti juures tulekski väljendada oma probleem - pole veel vahekorras olnud, aga sooviksin.

Teie isikliku elu kohta käivaid otsuseid teete Teie.

Kui Te sooviksite minu arvamust, siis ei peaks loobuma sellest, mis Teie paarisuhtele on positiivne.

Lugupidamisega, naistearst Galina Litter.