Ebaõnnestunud esimene vahekord 20.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Probleem on selline, et oleme oma noormehega juba mitu korda üritanud vahekorda astuda, see pole aga õnnestunud, kuna poisi peenis lihtsalt ei lähe mulle tuppe sisse. Oleme igat moodi proovinud, kuid peenis lihtsalt ei lähe sisse ning kui ta üritab seda sügavamale lükata, on mul kohutavalt valus ning ei suuda sellepärast enam edasi proovida. Oleme proovinud libestusaineid, teinud väga pika eelmängu ning läbi proovinud kõik nipid, aga tulemus on sama - kui asi peenise tuppe viimiseni jõuab, on minul tohutult valus ning selline tunne, justkui tuleks mingi "sein" ette, mllest peenis lihtsalt läbi ei lähe. Kas peaksin pöörduma naistearsti poole? Olen väga häbelik inimene, seega niisama põhjuseta ei tahaks minna, aga ehk on vaja siiski kontrollida? Palun andke nõu, mida teha ning öelge, kas peaksin günekoloogi juures kontrollis kima?
Suur tänu,
19 aastane neiu

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Elus esineb väga harva anatoomilisi iseärasusi, mille tõttu vahekord ei ole võimalik või on väga valuline. Sagedamini on põhjused psühholoogilised. Ka Teie puhul võib juhtuda, et vahekorda hakkab segama ''hirm oodatava valu ees''. Soovitan Teil siiski pöörduda naistearsti poole. Kui Teie naistearst leiab, et kõik on korras, soovitan pööruda (ideaalsel juhul koos partneriga) seksuoloogi poole.
Edu Teile soovides Aire Sekavin