emakakaela vähi vaktsiin 06.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 29.a, rasedusi pole olnud. Naistearsti külastades selgus, et mul on emakakaelal väike haavand ja üldse on mul seal asjad tavalisest natuke teistmoodi, kael natuke rohkem väljapöördunud vms. Aga arst ütles, et midagi halba ei ole ja elu see ei sega. HPV ja PAP olid negatiivsed.
Arst väga soovitab vaktsineerida emakakaela vähi vastu. Tahaksingi Teilt teisest arvamust, et kas see vaktsineerimine on vajalik, kas ma olen riskigrupp?
Millegipärast tundub, et mõned arstid väga propageerivad seda vaktsiini.
Tänan juba ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kaela väike erosioon on üsna tavaline noortel naistel. Vanusega kael küpseb ja kaob punetus. Sellega tegema ei pea midagi. Vaktsineerimine on vabatahtlik. Riskigrupis te ei ole. Vaktsineerida soovitatakse kõigil noortel naistel, kuid see on ikkagi teie enda soov ja tahe. Arvestama peab ka kõrge hinnaga. Dr Kadastik