menopausi raviks vähihaigel 30.09.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 42 aastane naine, kellel opereeritud jaanuaris k.a. rinna duktaalkartsinoom, II st. Keemiaravid on läbi, nüüd läheb neljas kuu Nolvadex-ravi. Probleemiks on kohutavad kuuma- ja higistamishood tekitatud ravimist. Östrogeenasendus absoluutne vastunäidustus, kas on meiesugustele ka mingi variant, leevendamaks hoogusid, mis lausa elukvaliteeti häirima kipuvad-lünklikult magatud ööd, kontsentratsiooniraskused, närvilisus jne. jne. ?Vähifoorumis lugesin et ka taimsed preparaadid olevat vastunäidustatud. On see tõsi? Ise olen proovinud Mabellet, Cestradystoni, ravimtaimedest klimakteeriumi teed. raske öelda, kas on olnud mingit abi, tundub et mitte. Antidepressante ma kasutama hakata ei soovi. Või on veel mingi viis, mingi nipp, mingi asi, millest ma kuulnud pole, aga günekoloogid teavad soovitada.
Kõike head soovides Sirtsu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Looduslikud preparaadid pole vastunäidustatud. Kindlasti peate konsulteerima oma onkoloogiga kuid mina soovitaks Femarellet või Klimadynoni. ja võtma peate seda pidevalt . Toime saabub esimese ravimi korral umbes 7 päevaga, teise piuhul tunduvalt hiljem Kui ravist pole kasu 3 kuu vältel, siis pole mõtet neid tarvitada. Soovitav oleks ka vitamiin Menopause.Dr Kadastik