häbememokkade kipitus 24.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mina olen juba kaks aastat kannatanud häbememokkade kipituse tõttu. Aastaid tagasi väga pikalt mitmed aastat kannatasin tuppe kuivuse tõttu. Too kord kasutasin arsti poolt kirjutatud Glotrimazoli Ja Glotrimazol N. Vahepeal kadus ära ja siis jälle tagasi. Lõpuks ütles meie apteeker et ära kasuta seda nii palju see muudab limasnahad õhukeseks ja õrnaks. Lõpetasin ja kuidagi mingite teiste vahenditega sain hakkama. Nüüd on häda häbememokkades. Nad on hellad kui kokku puutuvad. Päeva ajal kui rohkem toimetan püsti, ei anna tunda. Kui heidan pikali, varsti hakkab õhetus. Hoian jalad laiali , on parem. Selili ma magada ei saa ja õhtul sätin end nii magama et on parem. Eks öösel muudan asendit ilmselt ja ärkangi kipitusega. Ma ei tunne midagi sügavamal, tuppes kõik rahulik, aga mokad õhetavad. WC käies pühin rätikuga kui paber tekitab ka kipituse kuna on kare. Häbememokad ei ole paistes ei puneta . Veebruaris käisin arstil. Ta korraks vaatas ja ütles et korras. Kuna aasta tagasi taine arst väga hoolega kontrollinud ( PROOVID, APARAAT) siis leidis tema et ei hakka rohkem uurima. Soovitas Flugenil. Seda olen kasutanud ja palju muid , teepuuöli kapslid jne. Abi pole saanud.
Nüüd olen mõelnud et kas see ongi liigsest Glotrimasoli kasutamisest. Olen pea 78 aastane ja pean sellega nüüd maadlema. Mehega vahekorda ei ole juba aastaid. Rohtudest kasutan vererõhu rohtu aastaid ja omeprazooli. Pesupulbreid ka erinevaid proovinud.
Ehk oskate Teie mind aidata. Tänan südamest juba ette.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 77-aastane

Teie pikka kirja lugedes olen raviarstiga nõus, et Klotrimasool kreemi kasutamine ei ole tõenäoliselt õige, mis on häbeme ja tupe seeninfektsioonide vastu. Eagrupile tüüpiliselt on enamasti tegemist tupekuivusega hormoonide langusest. Tugevamaid kaebusi põhjustavad leukoplaakia ja krauroos, millele käsimüügi ravimitest ei piisa. Suured kaebused on suhkruhaigetel. Dermatoloogidele saadame patsiendid psoriaasi välistamiseks ja süvadermatooside ning erijuhtude raviks.
Kuna ma teid suure tõenäosusega ei ole näinud, siis esmalt soovitan uusi käsimüügi hooldustooteid:
1) https://shop.hoiamed.ee/toode/intiimpesugeel-tupekuivuse-korral-dermoxen-lenitivo/
Dermoxen Lenitivo igapäevaseks kasutuseks mõeldud intiimpesugeel tupekuivusele, korduva sügelustunde ja punetuse leevenduseks intiimpiirkonnas. Lenitivot soovitatakse günekoloogilise probleemide ravi ajal ja eriti tupekuivuse puhul menopausi ajal.
2) https://shop.hoiamed.ee/toode/kaitsev-ja-niisutav-intiimgeel-protettivo/
DermoXen intiimkaitsegeel on oma koostisest tulenevalt libestava, niisutava, leevendava ja kaitsva omadusega. Geel aitab luua kaitsebarjääri tupe limaskestale, kaitstes ärrituste, välistegurite (kitsad riided, liiga pikk pesukaitsmete kasutusaeg), tupe kuivuse ja ebapiisava niiskuse ja libestuse vastu.
3) https://shop.hoiamed.ee/toode/dermoxen-hydra-vaginaalsed-oovulid/
Dermoxen HYDRA vaginaalsed oovulid niisutavad, kaitsevad ja rahustavad leevendades tupe vähest või puuduvat sekretsiooni (loomulik niisutus tupes). Tupe kuivus põhjustab ärritust, sügelust, põletustunnet ja valulikkust. Tupekuivuse ja atroofia põhjustatud ärrituste, põletustunde, sügeluse ja valulikkuse leevenduseks. Tupekuivuse raviks, mis on tingitud diabeedist või tugevast stressist. Ideaalne kasutamiseks (pre)menopausi perioodil.

Kui need kolm ei leevenda olukorda nädala jooksul, siis pakun tasulise kaugnõustamise võimalust retseptiravimite määramiseks: kandke üle 25,87€ Evita Grupp OÜ selgitusega tasuline kaugnõustamine, siis saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee, vaatan viimast naistearsti sissekannet, viimase aasta ravimeid ja kaasuvaid haigusi.
Oma perearstil peate vähemalt iga kahe aasta järel kontrollima veresuhkru ehk glükoosi suhkruhaiguse välistamiseks või kinnitamiseks, kliinilise vere, ka ferritiini. Kui paaris aastal sündinud, siis paaris aastail ja vastupidi. Läbima onko-günekoloogilise kontrolli. Alati võite tulla vastuvõtule Piritale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7