Tere Mulle määrati Fucidin Salv20mg---Tuppe haavandi raviks Kas seda ei või pikaajaliselt kasutada,sest täna pere õde ütles,et see on hormoon ravi Mina olen seda mitu kuud kasuranud ,sest urineerimisel on valu kui ei kasuta 07.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Salv Fucidin 20mg Selle määras naiste arst,sest mul häbememokkas haavand ja valuline Olen seda paar kuud kasutanud ja nüüd pere õde ütles,et ei tohi pikendada,sest see on hormoon salv Mida peaksin valu leevenduseks kasutama?Võin ainult kaks nädalat kasutama.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui Fucidin on teil kaebusi leevendanud, siis võuite seda kasutada edasi, kuid harvem-näiteks paar korda nädalas. Haavandid tekivad sageli teie vanuses üliõhukese atroofilise ja halvenenud verevarustuse tõttu tupe limaskestadel. See on seotud menopausi järgse hormonaalse puudusega, mis on seotud vanusega. Lisaks võite igapäevaselt kasutada hormoonivabasid kreeme-geele apteegi käsimüügist nagu Vagisan kreem, Lenitiva kreem. Vajadusel saab Fusidini asemele määrata bioloogilise ehk kehaomase östrogeeniga kreemi Linoladiol N, mida võite kasutada regulaarselt paar korda nädalas aastaid.