Menopausi algus? 17.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 44-aastane, probleemiks viimase kahe kuu jooksul pidevad (kergemad) veritsused keskmise sagedusega 2 päeva iga 5-10 päeva tagant. PAP tehtud 2 kuud tagasi, esimene vastus pos, laborisse saadetud neg. Korrapärane arstivisiit tehtud umbes samal ajal, mille käigus tuvastas arst, et menopausi ilmingud on nähtavad. Mirena alates 2019. Kas veritsused võivad olla seotud algava menopausiga või peaksin olema mures ja uuesti arstile pöörduma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pöörduge kindlasti naistearstile. Sellised sagedased veritsused Mirena foonil võivad olla seotud premenopausiga ( raviga on võimalik pidurdada veritsusi), kuid on ka palju teisi võimalikke põhjusi ja seetõttu on vajalik arstiga konsulteerida.