Günekoloogiline põletik? 16.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
selline küsimus, et mul olid tugevad alakõhuvalud, käisin erakorraliselt günekoloogi vastuvõtul, diagnoosiks oli tugev günekoloogiline põletik? Aga mulle täpselt ei täpsustatud, mis see on, mida see endast kujutab, millest on tingitud jne. Seega ma tahaks Teilt võimaliku vastuse saada, et ma enam-vähem teaksin, mis see günekoloogiline põletik on. Raviks Amoksiklav 500mg/125 mg ja Dolmen 25 mg. Oleksin väga tänulik, kui Te mind rohkem informeeriksite, eks olen ise ka süüdi, sel hetkel olin ähmi täis ja unustasin ise arstilt küsida.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Günekoloogiline põletik on lai mõiste. Võib olla tupe ja emakakela põletik või on põletik ülenenud ja põhjustab munajuhade ja munasarjade ja emaka põletiku. Põhjustatud on see mingist tekitajast ja reeglina on see klamüüdia või aeroobne mikroob. Usun, et teilt võeti ka põletikuanalüüsid emakakaelast. Ma ei tea teie anamneesi ja kas teil on varem midagi sarnast olnud. Sageli kui varem on olnud, siis kordumisel on see kroonilise põletiku ägenemine. Põletik on diagnoositud ilmselt teil peale vaginaalset vaatlust. Reeglina on ka suureneud voolus ja valud alakõhus ning katsudes on munajuhade piirkond valulik ja tihenenud. Diagnoosi täiendab analüüsi vastus, mis tuleb hiljemalt 5 päeva pärast.