emakaväline rasedus, süst 22.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
08. detsembril tehti mulle süst, sest oli emakaväline rasedus (munajuhas ). Esimesed normaalsed päevad algasid 25. veebruaril. Käisin igaks juhuks arsti juures 05. märts ja kõik proovid mis võeti olid korras. Kaebusi ka polnud. Aga peale arsti juures käiku hakkas mul kõht valutama, nagu hakkaks päevad. Ja nii nüüd juba kolmas nädal. Vahepeal valutab ja siis jälle mitte, vahel natuke tugevamad, siis nõrgemad. Kas peaksin uuesti arsti juurde minema või on see normaalne ? Ja kui ruttu ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
suure tõenäosusega on see valulikkus seotud peatselt algava menstruatsiooniga. Mingit seost eelnenud emakavälise rasedusega olla ei saa, sest sellest on möödunud juba rohkem kui kolm kuud. Juhul kui menstruatsioon ei alga või valulikkus jääb püsima ka peale päevi, tuleb pöörduda arsti vastuvõtule, et selgitada välja valu põhjus (tsüst? põletik? jm).