põletik ?? 09.07.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul oli detsembris emakaväline rasedus, tehti süst ja kõik oli ok. Esimene normaalne menstruatsioon oli veebruaris. Märtsi algul hakkas kergelt kõht valutama ( tunne oli nagu kohe-kohe hakkaks päevad ), vetsus käisin ka tihti. Läksin perearsti juurde, tehti uriiniproov - see oli korras, ei mingit põiepõletikku. Siis mai lõpus sain naistearsti juurde. Läbivaatusel arsti katsudes oli paremalt poolt valus ( sama pool kus emakaväline oli), arst kirjutas 5 päevase kuuri antibiootikume. Nüüd juuni lõpus läksin uuesti ja nüüd oli katsudes juba mõlemalt poolt valus, arst kirjutas Dalacin- C võtsin 8 päeva, nägu ja kael ja rinnaesine lõi mädaseid punne täis, tundub, et see rohi ei sobinud mulle. Aga kõhuvalu pole kuhugi kadunud, koguaeg nagu pakitseb seest, aga istudes on kõige ebamugavam. Peale arsti juures käimist läksid ka valud tugevamaks. Menstruatsioon on regulaarne. Mis mul viga võib olla ? Ja mis aitaks ? Kas jäängi antibiootikume krõbistama ? Abi pole neist siiani olnud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KUi põletiku näitajad on korras, siis antibiootikume pole enam vaja süüa. Valude olemasolul soovitaks teha laparoskoopia diagnoosi täpsustamuseks. Võib olla tegemist näiteks liidetega või hoopis endometrioosiga, mida saab diagnoosida ainult laparoskoopiliselt. Dr Kadastik