Rasedus peale IVF-d? 26.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale 10 aastat ootamist õnnestus ka minul lõpuks teie kliiniku abiga saada endale 2 imetoredat last. Nüüdesks on nad saanud juba 10 kuuseks. Peale imetamise lõpetamist taastus mens. regulaarseks kuni siiani probleeme pole olnud kui nüüd äkki on jäänud päevad ära juba 5 päev üle ei midagi kuna mul on ka varem olnud 1 emakaväline rasedus ja hirm on juba suur kui tõenäoline on uus rasedus? Kui siiani on munajuhad olnud läbimatud või võib olla tegu lihtsalt mingi häirega test rasedust küll veel ei näidanud kas peaks tegama kordustesti ja kas emakaväline rasedus on testil ikka näha? Või tuleks lihtsalt kohe arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,õnnelik-õnnetu ema! Ka emakavälise raseduse korral on rasedustest positiivne.Kui olete meie kliinikus juba varem käinud, siis võiksite tulla esmaspäeval,1.aprillil (juhul,kui menstruatsiooni ei ole ikka tulnud),minu vastuvõtu ajal Tähe Erakliinikusse.Vaatame ultraheliga ja vajadusel määrame verest HCG.Etteregistreerimine tel. 07348145.