varane kliimaks ja rasestumise võimalus 07.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Leides end 40-aastaselt olukorras, kus päevad olid viimati kolm kuud tagasi ja raseduse välistamiseks on tehtud vereanalüüs, konstateeris veel nooruke arst resident , et ilmselt on tegemist kliimaksiga. Pärilikkusest tingituna ei vaidlustaks seda otsust. 41-44 aasta on see suguvõsas tavaline.
Siit algab mu küsimus. Küsisin, et kas arvestades asjaolusid(menstruatsiooni puudumine) on mul vajalik midagi teha rasedusest hoidumiseks? Vastus oli, et ilmselt mitte.
Kas nii julgelt võingi käituda? Või peaks veel midagi ette võtma, et olla kindel et rasestumine pole enam võimalik? kas seda näitab mingi analüüs (hormoonide taseme määramine)?
Vastuse eest ette tänades!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Paluge oma gunekoloogil määrata vereseerumis hormoonide sisaldus.See on köige kindlam diagnostika,et saada teada kas on töepoolest varajane kliimaks vöi lihtsalt m.tsukli häire.Samas saate ka vastuse kusimusele vöimaliku rasestumise kohta.Edu soovides,Maie Väli