Kas magnetravi võib tsükli segamini ajada? 16.01.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimane kuukord oli 3.detsember.10.detsembrist hakkasin saama käele magnetravi ja siis algasid ka meeletud kuumahood ja higistamine.11.dets.peale magnetravi määris korra ja siiani kõik puhas. Rasedustest negatiivne. Käisin ka naistearstil 11. jaanuailr, ultrahelis kõik ok. Emakalimaskest 0,7,tohter arvas, et ootame peaks ikka hakkama päevad. Reedest hakkas ka kõht valutama nagu päevade ajal selline valu. Või hoopis kliimaks? Kuumahood kadunud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 41-aastane. On olemas termin: varane menopaus – menopaus enne 45. eluaastat. Selle kinnitamiseks on vajalik määrata vähemalt 2 hormooni sisaldus, nn. ovariaaalne reserv, soovitavalt m ts 3.-6. päevani. Toodud kaebuste puhul oleks tõesti arukas oodata ja kui peaks algama menstruatsioon, siis teostada vajalikud lisauuringud. Kui menstruatsioon ei saabu 12 kuu jooksul, siis ongi eelmine kõige viimane menstruatsioon elus ja oluline oleks kaaluda hormoonasendusravi vajalikkust.
Lisainfo: menopaus.info
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt