raseduse katkemine 22.07.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 41 aastane. Kahe lapse ema. Kolmas rasedus katkes 20 nädalal. Ultrahelis ei leitudki loodet. Raseduse hormoon oli kõrge. Kui ma uuesti rasestun soovitas tulla kohe tema juurde. Soovitas kasutada hormonaal tablette. Kuidas aga see mõjub lootele.
Kas peaks enne raseduse uue planeerimist tegema mingid hormonaalsed uuringud ? Emakael on ka veideke avatud. Ka sellest võis ju rasedus katkeda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Palun vabandust viivituse pärast portaalist tulenevatel põhjustel.
Loen Teie kirjast, et hilisheidend oli 20.rasedusnädalal. Vajalik on lisainformatsioon: kas ultraheliuuringuid tehti korduvalt, kas Teile oli tehtud veeniverest uuring väärarengute kahtlusele Triple Test ?
Kas Teile teostati emaka õõne puhastus ja materjal suunati patoloogilis-histoloogiliseks uuringuks?
Kui loodet ei leitud, siis võib tegemist olla haigustega, mis tõstavad rasedushormooni taset.
Enne planeeritavat rasedust tuleb kontrollida põletiku analüüsid, m.tsükli häirete korral hormoonuuringud, ultraheliuuring, perearstil kl. veri, veresuhkur, uriin, hambaarstil hammaskond jm.
Emakakela puudulikkust saab korrigeerida peale 12.rasedusnädalat elusa loote puhul kirurgiliselt, asetades emaka kaelale tugiõmbluse.
Kuna vanuse tõustes üle 40 on rasestumine raskendatud, siis vajaksite reaalset naistearsti nõustamist.
G.Litter
www.naistearst.ee