Raseduse ajal veritsemine 26.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, sain 16. mail positiivse rasedustesti ning pöördusin 19.mail juba arsti juurde, et saada kinnitust. Rasedus oli kuskil 4-5 nädal ning kutsuti 31.man tagasi.
Esmaspäeval 23.05 algas mul tulest veritsus ning päeva jooksul oli 2 sidemet verd ikka piisavalt täis (veekogus nagu mul menseses ajal oleks) järgmisel päeval verd enam ei tulnud ega isegi määrinud, kuid 25.05 hakkas jälle verd tulema ning seekord pisut rohkem, kuid mitte ülemäära palju. Jällegi täna, ehk järgmisel päeval peale verejooksu, ei jookse jälle midagi ning hästi veidike määrib. Täna on ka väiksed krambid ning kõhulihased veidike valus. Rasedustestil oli endisel kaks tugevat joont. Millest võib see tingitud olla? Kas mul tekib raseduse katkemine? Kas peaksin pöörduma erakorralises? Uus arstiaeg on alles 31.mail.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Raseduse alguses võib veritsusi esineda ja sageli on need seotud raseduse pesastumisega seotud väikeste verevalumitega ehk hematoomidega lootemuna ümber. Vahel võib kahjuks veritsuse põhjuseks olla algselt midagi rasedusega valesti ja lootus peatab raseduse arengu ning tekib iseeneselik katkemine. Varases järgus raseduse säilitamine ei ole mõistlik, sest loodus teeb oma korrektiivid. EMO-sse on soovitav pöörduda rohke klompidena verejooksu korral. Vähese või keskmise ebaregulaarse veritsusega pöördumine ei ole vajalik. Hoiduge raskuste tõstmisest, suurest füüsilisest koormusest, vahekorrast. Kindlasti palun pöörduge oma arsti poole 31.05.