Veritsus tupes... 06.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp. Dr Maie Väli
Tere,olen 26a.neli aastat tagasi sünnitasin siis pandiga ka spiraal mis on seisnud mul tänaseni mingeid erilisi propleeme ei ole olnud.Ja olen iga aasta kontrollis käinud.Kui viimati(2004 dets.) läksin arsti juurde murega et,tupes veritseb
ei öelnud mulle arst midagi ainult et,spiraal on viimast aastat- mida ma ju tean isegi.Ma tean ka seda et, spiraaliga esineb vahest veritsust ja mul on seda ennegi ette tulnud no nii kolm neli päeva max.kuid praegu on see veritsus juba üle kuu kestnud menses olid ka vahepeal. Kuid vähene veritsus jätkub.Ka oli mul aastal 2003 tupes haavandid mis kinni kõrvetati ja mis kolm päeva hiljem veritsema hakkasid kuna ma ei teadnud et,rattaga sõita ei tohtinud.
See õnnetus lõppes siiski õnnelikult pandid head rohtu ja järgmiseks päevaks oli see kole verejooks unustatud.Praegu olen ma küll nõutu .Kas ma peaks hoopis uuesti mõne teise arsti juurde minema?Kõige rohkem hirmutab mind see et, mu sõbranne ema suri hiljuti emakavähki ja kui meie jutt sellele läks siis ta rääkis et,tema emal oli ka verejooks ja avastati vähk.Kas on kuskil netis selle kohast(emakavähk,rinnavähk jne.)infot lugeda?Ah jaa üks asi veel kui ma neljamdat,viiendat kuud rase olin (neli aastat tagasi)siis mul avastati emaka taga tsüst ,mina muidugi olin siis väga paanikas käisin isegi Tallinna arstide juures (ise olen Pärnust)kuid kõik arstid rahustasid mind maha et,ei juhtu mu
beebiga midagi ja on juhuseidki kui tsüst peale sünnitust ise kaob.Mul on aga selline küsimus kas tsüstid tekivad üha uuesti ja uuesti kui neid on korra ära
opereeritud?Mind opereeriti kaks aastat tagasi.Ma väga loodan et,te saite mu muredest aru kuigi kiri tuli pikk ja segane.Ettetänades. Ave

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Ave! Minge uuesti günekoloogi juurde ja paluge see spiraal eemaldada.Küllap ta võtab siis ka PAP analüüsi,mis välistab need vähikartused.Tavaliselt eemaldatakse spiraal menstruatsiooni ajal,aga kui Teil nagunii iga päev määrib,siis ei ole vahet mis päeval Te arsti juurde numbri saate.Edu soovides,Maie Väli