veritsus tsükli vahel 31.03.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Kadastik!

Olen 22 aastane naine. Nimelt teeb mulle muret veritsus tsükli vahel ja peale vahekorda. Menstruatsioon oli mul 10- 16 ja veritses 26 märtsil. Eelmisel kuul veritses 25 veebruaril. Verd tuli hästi vähe, kuid samal ajal tuli ka üpris palju limast voolust. Mulle teeb muret, millega võib olla tegu? Kõht ei valuta ja muidu enesetunne hea.

Poolteist kuud tagasi tehti mul pap test ja ka suguhaiguste analüüsid+ arst vaatas mind üle ja kõik oli korras.

Lähen ka kindlasti naistearstile kuid aja sain alles 29 aprilliks, seni olen suhteliselt murelik.

Ilusat kevadet ja tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tsüklivahelised veritsused võivad olla põhjustatud väga mitmetest teguritest. Mõnedel naistel esineb oletatava ovulatsiooni ajal ja seda peetakse normiks.Usun, et teil ongi tegemist sellega, kuna analüüsid olid ju korras. Veritsusi võib esineda ka põletike korral emakakaela ja tupes. Mõnikord võib olla polüüp emakakaleal, mis põhjustab veritstut. Dr Kadastik