Ebamugavus, kuivus tupes - kas antibiootikumidest tingitud? 27.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas alakõhu ning seljavalude, kuivuse probleemiks võivad olla antibiootikumid võivad olla minu kaebuste põhjuseks? Mida peaksin tegema? Kas saaksin midagi apteegist osta?

Pöördusin perearsti juurde, kes tegi uriiniproovi, mis oli korras. Kõik verenäitajad olid ka korras. Perearst kirjutas igaks juhuks Ciprinol tablette.Tõusis palavik 37.2-37.6. Pöördusin günekoloogi juurde, kes ütles et tupp on kuidagi kuiv, määras Argoxia tabletid, soovitas võtta valuvaigisteid. Probleem ei paranenud ja selline tungiv pakitsustunne oli, isegi bussiga ei saanud sõita. Pöördusin teise arsti juurde naistenõuandlas, kes tegi samuti uuringuid, ning ei leidnud midagi. Soovitas juua leesikateed. Perearst suunas korduvalt erinevatele uuringutele, et palaviku põhjust kindlaks teha. Tartus avastati puukborrelioos, raviks 4 nädalat doksütsükliini. See olukorda ei muutnud. Tupp muutus nii valulikuks, et isegi wc paberit kasutada oli valus. Püüdsin tarbita rohkem vedeliku, miski ei aidanud.
Veebruaris algas menstruatsioon korrapäraselt 03.02-08.02, kuid üheksa päeva hiljem 18.02-21.02 algas uuesti tugev ja valulik veritsus. Seejärel algas veritsus 05.03-08.03. Pöördusin kolmanda günekoloogi poole, kes tegi hormoonuuringu ning tupesisese ultraheli. Ütles et munasarjades on muutused. Tupp on endiselt kuiv ning ebamugav, kuid tema sõnul on tupeanalüüsid korras ning selle jutu peale arst ärritus ning ütles, et põieprobleemid on perearsti rida. Kuid olen kindel et minu ebamugavust ei põhjusta põis. Hetkel on ebameeldivustunne ikkagi säilinud, alakehas tugevad valud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
olete saanud korduvalt laia toimega antibiootiukume, mille tulemuseks on normaalse mikrtofloora häirumine ja see viib candida albicans`i (pärmiseene) vohamisele. Seetõttu tekib tekib palju erinevaid kaebusi, nende hulgas sageli ebamugavustunne urineerimisel ja pakitsustunne tupes. Soovitan teha ravi seenevastaste suukaudsete kapslitega, mille retsepti saab nii perearstilt kui naistearstilt. Kui peale ravi kaebused jäävad püsima, pöörduga korduvaks konsultatsiooniks.
Parimate soovidega,
dr.K.Seemen