Veritsemine vahekorra ajal 12.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus seisneb selles, et kas on normaalne kui mõnel vahekorra ajal tuleb verd ja määrib pärast paar päeva, aga mõni vahekord on täiesti okei ja ei tule verd? Kas peaks pöörduma naistearsti juurde? On muretsemiseks põhjust?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vahekorra järgne veritsus on kõige sagedamini seotud emakakaelaga. Kindlasti on soovitav kontrolli minna ja teha emakakaela rakutest ( PAP või LBC analüüs).
Vahel võib veritsus peale vahekorda olla seotud tsükli faasiga ehk võib sagedamini esineda ovulatsiooni ajal ning vahetult enne menstruatsiooni algust.
Erinevad põletikulised muutused tupes-emakakaelal võivad põhjustada nn. kontaktveritsusi ning oluline on normaalne mikrofloora tasakaal tupes.
Soovitav on kontrolli minna, sest üldiselt ei tohiks peale vahekorda veritsusi esineda.