kas seen v6i bakt. vaginoos? 27.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
minu probleemideks on korduvalt olnud nii bakteriaalse vaginoos kui ka seen. Momendil on sygelus, halval6hnaline voolus ja ka hàbememokkade turse jàllegi suurenenud. Ei teagi kas nyyd kannatan esimese, teise v6i m6lema eelnimetatud haiguse all. Tahaksin teada, kuidas saaksin k6ige paremini haiguse kindlaks teha (arsti kylastus on praegu v6imatu) ja seda ravida? Eelmistest kordadest on veel jàrele jàànud paar klotrimasooli kuuli. Kas v6in need ja ka soodaloputuse korraga kasutusse v6tta? Femigeeli kuuriga tegin juba algust, samuti on mul tagavaraks diflucan tablette varutud (kuna aga seenele omane voolus puudub, kyll aga on turse ja sygelus, ei tea kas peaksin seda v6tma). Ka,s m6ni neist ravimeetodidest v6ib kyll yhele haigusele kasulik, teisele kahjulik olla?
Olen pyydnud enda jaoks tihti haiguste tekitajat leida, aga selgusele pole saanud. Kas peaksin pille vahetama v6i oma posigi rààkima (poisil endal mingeid kaebusi pole).
Teid ette tànades,
tudengineiu

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! llmselt esinevad mõlemad :seen ja vaginoos.Võtke üks kapsel Diflucani,Viige tuppe clotrimasoolküünlaid ja tehke soodaloputusi.Jooge maitsestamata jogurtit ja kandke puuvillaseid aluspükse.Kui poisil kaebusi ei ole,siis tema ravi ei vaja.Edu soovides,Maie Väli